Macke
Dobrodosli na forum za macke!
Ako imate macku, ili jednostavno obozavate sve sto ima sapice i brkove, slobodno se uclanite. Predstavite nam svoju macu, postavite njene slike i druzite se sa mackarima na ovom forumu. Ako vasa maca ima zdravstvenih problema, a neznate kome da se obratite pitajte nas. Ako zelite da udomite ili poklonite macu ili drugog ljubimca, postavite oglas. Posto ako trazite najbolji srpski forum o mackama, to smo mi!!

Uzivajte na forumu Smile
Vasha Admin
Macke

Dobrodosli na forum za macke! Zabavite se!

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Izlozbe macaka

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Izlozbe macaka taj Ned Mar 29, 2009 1:35 am

Da li ste nekada vodili macu na izlozbu? Kakva su iskustva?

Pogledaj profil korisnika http://macke.go-forum.net

2 Re: Izlozbe macaka taj Ned Mar 29, 2009 12:24 pm

Gost

Gost
http://www.zivotinjsko-carstvo.com/macke/prva_izlozba_rasnih_macaka.php

3 Re: Izlozbe macaka taj Pet Apr 03, 2009 9:06 pm

kada i gde se odrzavaju izlozbe macaka?

Pogledaj profil korisnika

4 Re: Izlozbe macaka taj Čet Apr 23, 2009 11:19 am

ja nisam vodila svoju macu na izlozbe.kada i gde se odrzavaju izlozbe macaka?

5 Re: Izlozbe macaka taj Sre Maj 27, 2009 4:01 pm

Prve Felinološke izložbe organizovane su tek u 19. veku, mada postoje zapisi da je prva izložba održana još davne 1598 godine na jednom sajmu u Engleskoj. Zvanićno, prva izložba mačaka održana je 1871. godine u Kristalnoj dvorani u Londonu. Na njoj su bile izložene britanske kratkodlake i persijske mačke. Pobednik je bio plavi persijski mačak vlasništvo gospodina Harisona Vajra. Iste godine održana je u Engleskoj izložba mačaka američkog uzgoja. Obe ove izložbe održane u otvorenom prostoru u areni.

Mačke su vođene na povocu a njihovi vlasnici su bili svečano obučeni. Žene su nosile duge haljine i ukrašene šešire, a muškarci frakove i cilindre. Izložbe su bile dosta rizične jer je dolazilo do " bliskih susreta" između mužjaka koji su se završavali i povredama.

6 Re: Izlozbe macaka taj Čet Jun 13, 2013 8:42 pm

Nela* (Lora)

Novi Clan
Novi Clan
Hm.... ni ja nikad nisam vodila macu na izlozbu ima li negde u Bg ili Pancevu?

7 Re: Izlozbe macaka taj Čet Jun 13, 2013 8:54 pm

Nela* (Lora)

Novi Clan
Novi Clan
zev lizanje spavanje mac bas bih volela da moja maca ucestvuje ili jedna od njih imam ih 10 obozavam macke!

8 Re: Izlozbe macaka Danas u 11:11 pm

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

•  

Free forum | © PunBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Kontakt | Signalizirajte zloupotrebu | Napraviti svoj blog